Skąd wziąć najlepsze typy do grania u bukmachera?

Przy tworzeniu własnych typów i obstawianiu bardzo istotna jest własna analiza bukmacherska. Nie musi ona jednak być przeprowadzana całkowicie samodzielnie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to każdy ma dostęp do Internetu, a przez to i do źródeł typów. To właśnie na nich skupimy się w naszym dzisiejszym wpisie.

Typy dnia, które można znaleźć w wielu różnych serwisach internetowych, potrafią być cenną pomocą przy typowaniu. Wynika to z tego, że często:

  • są w stanie rzucić nowe światło na dane spotkanie - na przykład zwracając uwagę na te aspekty, które my w czasie analizy pominęliśmy,
  • pochodzą od ekspertów - o ile oczywiście znajdziemy odpowiednie ich źródło,
  • mogą podsunąć nowe pomysły na obstawianie - zwłaszcza w kontekście mniej standardowych rynków na zakłady bukmacherskie.

Oczywiście wiele zależy tutaj nie od tego, jakie typy na dziś znajdziemy, ale z jakiego źródła będą one pochodzić. To właśnie o tych źródłach powiemy poniżej.

Blogi i portale bukmacherskie

Najbardziej zaufanym, a jednocześnie stale zyskującym na popularności źródłem, z którego zdecydowanie warto brać swoje własne typy bukmacherskie są wszelkiego rodzaju blogi i serwisy internetowe skupione wokół tematyki zakładów wzajemnych. Chodzi przede wszystkim o te, które istnieją na rynku już odpowiednio długo, a które cechują się nie tylko regularnością w publikowaniu swoich treści, ale i dużym współczynnikiem trafiania. Ten ostatni jednak nie jest istotny - znacznie ważniejsze jest bowiem popieranie każdego kolejnego typu stosowną analizą. Na szczęście jednak w przypadku tego konkretnego źródła zazwyczaj mamy z nią do czynienia.

Co istotne, blogi rzadko kiedy są anonimowe, a zazwyczaj starają się zachować profesjonalizm i podrzucać całe mnóstwo przydatnych dla typującego informacji. Właśnie dlatego w oczach wielu typujących uchodzą za najlepsze i na pewno najchętniej wykorzystywane źródło typów.

Fora dyskusyjne

Choć internetowe fora dyskusyjne o tematyce bukmacherskiej powoli wymierają (głównie ze względu na spadek popularności tej formy dyskutowania - widoczny nie tylko w branży zakładów wzajemnych), wciąż potrafią być świetnym źródłem typów. Zwłaszcza jeśli znajdziemy takie, w obrębie którego wypowiadają się prawdziwi weterani branży. W chwili obecnej na rynku jest kilka tego typu for i na każdym znaleźć można wartościowe typy na dzisiaj. Musimy jednak pamiętać, by w tym przypadku zawsze weryfikować, od kogo one tak właściwie pochodzą. Specyfika forum dyskusyjnego sprawia, że własne wypowiedzi mogą na nich publikować praktycznie wszyscy użytkownicy. Również ci najmniej doświadczeni, którzy dopiero założyli swoje własne konto w serwisie bukmacherskim. Oczywistym jest, że ich opinia jest mniej wartościowa i trzeba ją dodatkowo przepuścić przez własne “sito”.

Grupy w mediach społecznościowych

Jednym z popularnych ostatnio źródeł, w obrębie którego często znaleźć można typy bukmacherskie są grupy dyskusyjne, zakładane w obrębie mediów społecznościowych. W ich przypadku często można się natknąć na wartościowe typy, ale znacznie częściej - na gotowe kupony. Rzecz w tym, że te ostatnie rzadko kiedy są poparte jakąkolwiek analizą. Można je po prostu skopiować i ufać temu, że inny użytkownik dobrze postawił. Nieco inaczej jest w przypadku grup, które towarzyszą większym portalom internetowym i blogom (a zatem tym, które stanowią źródło numer jeden jeżeli chodzi o typy bukmacherskie). One dbają o moderację oraz o to, by w ich obrębie pojawiało się sporo wartościowych treści.

W przypadku grup zawsze warto patrzeć na liczbę ich członków, ale też komentarzy pojawiających się pod każdym postem (ważna jest oczywiście również ich treść). Jeśli szukamy wartościowej grupy dyskusyjnej o tematyce bukmacherskiej, oczywistym jest, że musi ona tętnić życiem. Wtedy też może nam posłużyć nie tylko jako źródło typów bukmacherskich, ale i miejsce, w którym możemy zweryfikować swoje własne przemyślenia czy też po prostu podzielić się autorskimi pomysłami na trafny (komentarze mogą to zweryfikować) kupon.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd