Jakie są szanse na awans Polski na Euro 2024?

Reprezentacja Polski poznała rywali, którzy staną na jej drodze w walce o awans na Euro 2024. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu barażowym zmierzą się z reprezentacją Estonii przed własną publicznością. Jeśli Polakom uda się zwyciężyć w tym meczu, to następnym przeciwnikiem w decydującym meczu barażowym będzie Finlandia lub Walia na wyjeździe. Czy awans zdaniem zakładów bukmacherskich jest możliwy?

Estonia na rozgrzewkę?

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski w barażach o Euro 2024 będzie reprezentacja Estonii. Tak naprawdę piłkarze tego zespołu nie znaleźliby się na tym etapie, gdyby nie to, że została wprowadzona Liga Narodów i specjalne warunki kwalifikacji do barażów. Estonia bardzo słabo wypadła w meczach eliminacyjnych, gdzie zdobyła zaledwie 2 gole, a straciła ich aż 22. Biorąc pod uwagę postawę tego zespołu w eliminacjach, trzeba przyznać, że nawet aktualna forma reprezentacji Polski stawia naszą drużynę w roli faworyta z tak nisko ocenianym rywalem. Aby dodać porównania przed rozpoczęciem rywalizacji z Estonią, można zestawić osiągnięcia tego zespołu z reprezentacją Łotwy, z którą biało-czerwoni zmierzyli się w ostatnim meczu towarzyskim.

Proponowane kursy przez zakłady bukmacherskie nie pozostawiają wątpliwości co do tego, kto powinien awansować do finału z tej pary. Każdy inny wynik niż zwycięstwo reprezentacji Polski byłby uznany za gigantyczną niespodziankę. Trzeba jednak przyznać, że zakłady bukmacherskie podobnie określały szanse naszego zespołu na awans z grupy, a jak się skończyło, wszyscy wiemy.

Potencjalny finał z Walią?

Więcej pecha reprezentacja Polski miała z losowaniem potencjalnego meczu finałowego. Kibice, a także piłkarze naszej kadry liczyli na to, że potencjalny finał barażów odbędzie się na Stadionie Narodowym. Nic z tego, ponieważ w losowaniu biało-czerwoni trafili na wyjazd, jeśli uda im się wygrać w półfinale.

Oznacza to, że w potencjalnie finałowym meczu o awans na Euro 2024 reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Walią lub Finlandią. Statystyki z ostatnich meczów z Walijczykami przemawiają na korzyść naszej drużyny, ponieważ Polacy wygrali 3 poprzednie spotkania w Cardiff. Biorąc jednak pod uwagę, że nasza drużyna fatalnie spisuje się przy stałych fragmentach gry, a Walia bazuje na tym aspekcie – może być to niezwykle wymagające zadanie. Nie można również oczywiście skreślać reprezentacji Finlandii, która ma większe szanse na awans do finału. Zdaniem zakładów bukmacherskich niż na przykład Estonia. Finowie solidnie zaprezentowali się w swojej grupie eliminacyjnej i niewykluczone, że będą w stanie sprawić niespodziankę, chociaż oni również zagrają półfinał na wyjeździe w Cardiff. Pewne jest to, że już w najbliższych dniach poznamy potencjalną grupę, do której trafi drużyna, która wygra tę ścieżkę barażową.

Na naszej stronie sprawdzisz skróty meczów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

_____
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd