Freak fighty – co wydarzy się w 2023 roku?

Obstawianie FAME MMA, a także High League stało się jedną z ulubionych rozrywek dla młodych graczy, którzy ukończyli 18 lat i zgodnie z prawem mogą typować w zakładach bukmacherskich. Co ciekawego czeka nas na galach w 2023 roku? Na jakie pojedynki najbardziej czeka publika?

FAME MMA 

Pierwsza gala FAME MMA w 2023 roku zaplanowana jest na luty i odbędzie się w Krakowie. Z tego co aktualnie wiadomo, na karcie walk znajdzie się starcie o pas, w którym Arkadiusz Tańcula zmierzy się z Maksymilianem Wiewiórką. Oprócz tego, coraz głośniej mówi się o potencjalnym pojedynku z udziałem Amadeusza Ferrariego, który miałby się zmierzyć z bokserem – Kamilem Łaszczykiem w formule MMA. W tym momencie to starcie nie jest jednak potwierdzone, chociaż Ferrari wyjechał na obóz treningowy do Tajlandii, więc coś prawdopodobnie jest na rzeczy. Z pewnością takie starcie generowałoby ogromne zasięgi w mediach społecznościowych, ponieważ wzajemne wyzwiska tych zawodników ciągną się już od jakiegoś czasu. Amadeusz Ferrari to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w FAME MMA, która generuje największe zainteresowanie. Ciągle możliwe jest również kolejne starcie tego zawodnika z Adrianem Polakiem, jednak tak naprawdę nie wiadomo, czy kibice znowu chcieliby to oglądać, chociaż przypomnijmy, że nie doszło do ich starcia w formule no-limit.

Na FAME MMA w 2023 roku wystąpi zapewne również Marcin Dubiel, który wygrał w ostatnim czasie walkę no-limit z Kacprem Błońskim i tym samym otworzył sobie drogę do kolejnych pojedynków z coraz lepszymi zawodnikami. Ma on olbrzymie zasięgi w mediach społecznościowych, więc ewentualny pojedynek z innym twórcą bez wątpienia może być ciekawym kąskiem dla federacji, ale również odpowiednim wabikiem dla fanów.

FAME MMA obstawianie na walki z 2023 roku będzie dostępne, gdy karta walk zostanie ogłoszona. Na ten moment są tylko pojedyncze przecieki, ale nie ma jeszcze oficjalnie pełnej rozpiski zawodników, którzy zawalczą w lutym 2023 roku na FAME MMA 17.

High League

Organizacja High League zapowiedziała, że kolejny event odbędzie się w marcu w Katowicach. Główną gwiazdą, która wystąpi w walce wieczoru ma być Denis Załęcki. Obecnie jest to najbardziej kontrowersyjna postać, która generuje olbrzymie zainteresowanie swoimi działaniami w mediach społecznościowych, czy też na eventach. Denis potrafi poddymić, a w świecie freak fightów to bardzo istotny czynnik. Prawdopodobnie jego pierwszym rywalem w 2023 roku będzie Paweł Tyburski, który wygrał swoją walkę na High League 5, ale nie jest to jeszcze potwierdzone starcie. W kuluarach pojawiają się również plotki na temat walki Denisa w parze ze swoim ojcem – Dawidem, który ma 100% wygranych. Taka walka bez wątpienia wzbudziłaby gigantyczne zainteresowanie, jednak pytanie, kto mógłby się z nimi zmierzyć. Może bracia Tyburscy?

Na High League 4 bolesnej porażki w starciu z Marcinem Dubielem doznał Tromba. Nie ma jednak wątpliwości, że były już członek ekipy Friza będzie chciał lepiej zaprezentować się w kolejnym pojedynku.

Prime MMA

Na trzecim miejscu pod względem popularności wśród organizacji freak fightowych znajduje się Prime MMA. Część osób zwraca jednak uwagę, że jest to najbardziej kontrowersyjna federacja, głównie ze względu na zachowania na konferencjach, a także fakt, że walczy dla niej Kamerzysta. Po ostatnim zwycięstwie nad Bagietką, który jest ulubieńcem fanów, prawdopodobnie Łukasz Wawrzyniak dostanie opcję kolejnej walki z jeszcze lepszym rywalem. Na Prime MMA wystąpił również Popek, ale nie zaprezentował się najlepiej w pojedynku z największą gwiazdą tej organizacji, czyli Don Kasjo. Kasjusz pewnie wypunktował przeciwnika w boksie i skończył walkę przed czasem. Prawdopodobnie plany tej organizacji będą się koncentrować głównie pod wykorzystanie Don Kasjo, jednak mogą mieć problemy ze znalezieniem mu przeciwnika, ponieważ FAME MMA i High League wprowadziły specjalny zakaz konkurencji dla swoich fighterów.

Jak obstawiać freak fighty?

Obstawianie FAME MMA, czy innych federacji freak fightowych nie jest łatwym zadaniem. Przekonali się o tym typerzy już podczas ostatniego High League, gdzie aż dwóch wyraźnych underdogów sprawiło niespodziankę. W przypadku walk z udziałem influencerów, a także youtuberów takie zakończenia pojedynków są jednak bardziej prawdopodobne, niż lucky punche u zawodowych zawodników. Szczególnie jeśli mowa o pojedynku dwóch youtuberów, których umiejętności nie są na najwyższym poziomie, a kursy pokazują ogromną dysproporcję.

Obstawiając freak fighty musisz pamiętać, że w większości przypadków nie można koncentrować się tylko na proponowanych kursach. W związku z tym, że są to zawodnicy, którzy stanowią zagadkę dla analityków, często dochodzi do sytuacji, w której wpływ na przeliczniki mają sami gracze, a konkretnie ich typy. Doskonały tego przykład było widać w przypadku walki Nitrozyniaka, który był gigantycznym faworytem ze względu na swoją rozpoznawalność, a także popularność wśród fanów, a nie przez pryzmat niesamowitych umiejętności i przewagi nad rywalem.

Od początku istnienia FAME MMA, ani razu nie było sytuacji, w której na karcie walk wygrałby komplet faworytów, co pokazuje, że obstawianie FAME MMA po kursach wcale nie musi być dobrym wyborem.

Ogólnie analizując ofertę typów na freak fighty, to nie różni się ona diametralnie od najlepszych organizacji sportów walki na świecie. Gracze zazwyczaj mogą obstawiać ile będzie rund w rynkach over/under. Zależnie od bukmacher może on dotyczyć liczby rozpoczętych rund, lub stawiając +2,5 rundy wymaganiem może być przynajmniej połowa czasu w trzeciej rundzie. Przeczytaj regulamin oferty bukmachera, aby to sprawdzić. Oprócz tego można na FAME MMA można zawierać podobne zakłady, jak podczas UFC typowania, czyli na przykład, w której rundzie skończy się walka, a także w jaki sposób. W ofercie pojawia się również opcja obstawiania remisu, ponieważ pamiętaj, że w sportach walki pomimo tego, że rynki główne zawierają zakończenie dwudrogowe, to jednak remis również jest możliwy. Idealnym tego potwierdzeniem była ostatnia walka z udziałem Jana Błachowicza w federacji UFC o pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Kolejne okazje do obstawiania freak fightów będziesz miał już w 2023 roku, kiedy to odbędą się kolejne eventy pod szyldem FAME MMA, High League, czy Prime MMA. Do końca roku odbywają się jeszcze walki w UFC, więc możesz zawierać UFC typy praktycznie w każdy weekend. Ciekawym wydarzeniem pod kątem typowania UFC będzie pojedynek z udziałem Glovera Teixiery, który postara się odzyskać swój pas mistrzowski na UFC 283 w styczniu 2023 roku. Jego rywalem będzie Jamahal Hall, który ma bilans 11:1.

Sprawdź najlepsze bonusy bukmacherskie na obstawianie FAME MMA, a także innych sportów.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

_______
Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd