Obstawianie po wysokich kursach bukmacherskich

Chcesz nieco zmienić taktykę, która do tej pory była przez Ciebie stosowana w zakładach bukmacherskich? Od nowego miesiąca masz zamiar typować np. po wysokich kursach bukmacherskich na gości? Kiedy rzeczywiście warto zdecydować się na takie zakłady?

Duża różnica pomiędzy analizowanymi drużynami

Kursy bukmacherskie na gospodarzy oraz gości bardzo mocno się różnią. Najłatwiej można to zauważyć, kiedy np. w fazie pucharowej Ligi Mistrzów mamy mecz i rewanż. Czasami w pierwszej potyczce kursy są bardzo wyrównane. Każda z ekip, według fachowców od tej branży, ma zatem praktycznie dokładnie takie same szanse na uzyskanie zwycięstwa. Jeśli chodzi o spotkanie rewanżowe, to nastawienie oddsmakerów się zmienia. Często jest bowiem tak, że jedna z drużyn jest już zdecydowanym faworytem.

Na gości są zaś przeważnie bardzo wysokie kursy bukmacherskie. Można ten aspekt wziąć pod uwagę i spróbować na nim zarobić. W jakich jednak sytuacjach decydować się na granie przeciwko gospodarzom? Na pewno warto wybierać jedynie takie mecze, w których jest spora różnica pomiędzy obiema ekipami. Jeśli np. outsider podejmuje na swoim terenie klub z czołówki, to atut własnego stadionu może mu za bardzo nie pomóc. Oczywiście, u siebie zawsze gra się nieco łatwiej. Generalnie rozmaite statystyki pokazują, że częściej wygrywają właśnie gospodarze. Ma to jednak mniejsze znaczenie wtedy, kiedy słaba ekipa podejmuje np. jednego z faworytów do mistrzostwa kraju.

Goście mają większe szanse na zanotowanie zwycięstwa. Poza tym można uzyskać lepsze kursy. Trzeba być jednak ostrożnym. Na pewno typowanie na gości - w spotkaniach drużyn o podobnym potencjale - nie ma większego sensu. Wszak w takich potyczkach atut własnego terenu może być decydującym czynnikiem. Jeśli zatem chcesz obstawiać te zakłady w firmach bukmacherskich, to wybieraj jedynie takie mecze, w których jest jeden wyraźny faworyt.


Gospodarze słabo wykorzystują atut własnego stadionu

Przed obstawianiem kuponu w firmie bukmacherskiej należy sprawdzić wiele spraw. M.in. to, jak gospodarze radzą sobie na swoim boisku. Przeważnie atut własnego stadionu ma znaczenie. U siebie drużyny uzyskują bowiem nieco lepsze wyniki w porównaniu do potyczek delegacyjnych. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Są ekipy, którym o dziwo lepiej gra się w meczach wyjazdowych. Może to wynikać np. z nie do końca dobrego nastawienia kibiców itp. Przeważnie tak się dzieje, kiedy dany klub ma mały potencjał i słabo poczyna sobie w lidze. A niektórzy kibice nie mają zbyt wiele cierpliwości. Warto zatem sprawdzić wyniki z kilku poprzednich spotkań domowych. Jeśli konkretna ekipa przeważnie remisowała lub przegrywała, to są spore szanse, że goście zanotują zwycięstwo w danej konfrontacji.

Musisz uważać np. na statystyki beniaminków, a te sprawdzić na przykład na stronie betonline. Chcesz zagrać mecz z początku sezonu? Nie możesz opierać się na tym, jak beniaminek grał w poprzednich rozgrywkach na własnym terenie. W końcu miał o wiele słabszych rywali. W takiej sytuacji lepiej sobie ten mecz odpuścić i odczekać kilka kolejek. Dzięki temu za jakiś czas dowiesz się, czy beniaminek potrafi skutecznie rywalizować (u siebie) także na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Goście dobrze radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych

Naturalną koleją rzeczy jest sprawdzenie nie tylko dokonań gospodarzy u siebie, ale także gości w potyczkach wyjazdowych. Te spotkania powinny być od siebie oddzielone. Nie można zatem wszystkiego wrzucać do jednego worka. To, że np. gospodarze kiepsko poczynają sobie na swoim terytorium nie oznacza, że od razu warto typować przeciwko nim. Musisz bowiem sprawdzić, czy goście potrafią wygrywać w spotkaniach delegacyjnych. Tak samo warto wziąć pod uwagę minimum kilka ostatnich potyczek bo obstawianie na wysokie kursy może cię wtedy zmylić. Nie możesz weryfikować spotkań np. sprzed dwóch, trzech miesięcy. Wszak forma z tamtego okresu może być znacząca różna od aktualnie prezentowanej. Najlepiej zatem skupić się na dwóch, trzech ostatnich meczach delegacyjnych.

Co jeszcze sprawdzić przed obstawianiem kuponu?

Są to spotkania bezpośrednie. Czasami jest tak, że dana ekipa ma patent na rywali. A szczególnie dzieje się tak na swoim obiekcie. Warto zatem sprawdzić, jak wyglądały ostatnie mecze dwóch konkretnych klubów. W przeciągu np. kilku ostatnich sezonów. Jeśli już od paru lat przyjezdni nie mogą sobie poradzić na danym terytorium, to obstawianie na nich nie będzie do końca sensowne. Z czegoś bowiem konkretne wyniki wynikają. Jeśli jednak goście w ostatnim czasie dość regularnie wygrywają w potyczkach wyjazdowych, a dodatkowo gospodarze są w katastrofalnej formie, to typ na dwójkę ma rację bytu. Jak zawsze warto także sprawdzać przewidywane składy. To tak naprawdę obowiązkowa sprawa. Nie jest ważne, czy masz zamiar zagrać na over, czy na gości itd. Jeśli w szeregach przyjezdnych zabraknie np. zawieszonego za kartki najlepszego snajpera, to stawianie na ten klub będzie bardzo ryzykowne. Korzystaj z rozmaitych stron internetowych (polskich oraz zagranicznych), gdzie są umieszczane takie właśnie informacje. Nie tylko dotyczące zawodników kontuzjowanych, ale także zawieszonych za kartki.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd