Obstawianie meczów a uzależnienie. Jak się nie dać?

W naszym kraju mamy do czynienia z coraz większą "modą" na zakłady bukmacherskie. Ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc i choć dla branży to bardzo dobrze, na myśl przywołuje również negatywne statystyki - te związane z uzależnieniem od hazardu (którym owe zakłady oczywiście są). W tym poradniku skupimy się na profilaktyce, która jest w stanie zapobiec uzależnieniu i pomóc nam w zdrowym, a przede wszystkim dobrym dla naszego budżetu domowego obstawianiu.

Co robić, aby nie uzależnić się od typowania?

Choć cały ten poradnik moglibyśmy zamknąć w rozsądnej grze, która jest podstawą zapobiegania uzależnieniu, całość jest znacznie bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Poniżej przedstawiamy kilka naszych porad, które pozwolą nam na bardziej lub mniej radykalną profilaktykę.

1. Kontrolujmy swój budżet

Podstawą w profilaktyce uzależnień jest to, żeby umiejętnie zarządzać własnym budżetem na typy bukmacherskie i ich realizację i to bez względu czy wybieramy typy na tenis, piłkę ręczną czy inne dyscypliny. Zasada tutaj jest prosta - grajmy tylko za tyle, ile możemy stracić z czystym sumieniem, a środki, które wpłacamy do bukmachera uważajmy za stracone. Choć oczywistym jest, że wcale nie muszą takimi być, najlepiej jest wychodzić właśnie z takiego założenia. Jeżeli wygramy, będzie to dla nas pozytywne zaskoczenie - przegrana z kolei nie spowoduje u nas frustracji i chęci szybkiego odegrania się. To właśnie to ostatnie ma największy wpływ na uzależnienie.


2. Skupmy się na jednej niszy

Już na samym początku naszej przygody ze światem bukmacherskim powinniśmy obrać konkretny kierunek, w którym będziemy zawierać nasze zakłady bukmacherskie. Skupmy się na jednej dyscyplinie i konkretnych rozgrywkach w jej obrębie - nie starajmy się obstawiać wszystkiego, gdyż po prostu nie starczy nam na to pieniędzy. Rozsądnym jest obranie właśnie swojej specjalizacji, którą od czasu do czasu można ubarwiać zakładami na usługi dodatkowe, w tym na legalny poker.

3. Nie uważajmy, że problem uzależnienia nas nie dotyczy

Każdy, kto uprawia jakąkolwiek formę hazardu jest zagrożony uzależnieniem - a tym hazardem są również zakłady bukmacherskie. Nie bagatelizujmy tego - większość uzależnionych na początku sądziła, że uzależniają się tylko osoby słabe, nie uważając się za takowe. Bądźmy rozsądniejsi i zdajmy sobie sprawę z tego, że jesteśmy w grupie ryzyka.

4. Zablokujmy sobie drogę do nadmiernych wydatków

Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie poradzić i powstrzymać się od wpłacania środków na nasze saldo depozytowe, a zaczynamy dostrzegać w tym problem (choć uzależnienie pojawia się stopniowo, bardzo łatwo wychwycić jego początkowe fazy, właśnie poprzez dostrzeżenie coraz częstszych wpłat i coraz bardziej intensywnego obstawiania), podejmijmy bardziej radykalne środki, wprowadzając blokady na własnym koncie bankowym. W zależności od tego, jak często bukmacherzy otrzymują od nas wpłaty, ograniczmy nasze dziennie lub miesięczne wydatki właśnie na nich i właśnie w sposób mechaniczny - zwłaszcza, jeśli mamy słabą silną wolę.

Limit na koncie bankowym zawsze ustalmy na poziomie, w obrębie którego mieściliśmy się w fazie "normalnego" obstawiania. Pozwoli nam to uniknąć cierpienia i chęci usunięcia go, a jednocześnie umożliwi nam cieszenie się zakładami bukmacherskimi. Są one rozrywką dla ludzi - w odpowiednich ich ilościach, oczywiście.


Co robić, jeśli już jesteśmy uzależnieni?

Uzależnienie od hazardu nie jest czymś ani rzadko spotykanym, ani łatwym w poradzeniu sobie. Jeżeli więc na profilaktykę jest za późno, a bukmacherzy przyciągają nas do siebie mimo naszej woli, możemy sięgnąć po sposoby wychodzenia z nałogu. Mogą nimi być:

    • grupy wsparcia,

    • terapia farmakologiczna (choć po nią polecamy sięgać w ostateczności),

    • telefon zaufania - 801 889 880.

Podobnie, jak w przypadku osób nadużywających alkoholu, wśród hazardzistów sięgających po zakłady bukmacherskie wykształciła się grupa zwana Anonimowymi Hazardzistami. Jeśli musimy, sięgnijmy również i po nią, by dzielić się własnym doświadczeniem z innymi, ale i czerpać wiedzę z przeżyć innych osób realizujących typy bukmacherskie w sposób wykazujący mniejsze lub większe uzależnienie.

-----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. Oglądaj mecze legalnie za darmo w HD!
    Legalny bukmacher Fortuna oferuje bonusy dla nowych graczy
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
STS