Kupony AKO, czyli taśmy i duże wygrane

Czym są zakłady AKO u bukmacherów? Jak działają tak zwane "taśmy" i czy rzeczywiście granie ich jest znacznie korzystniejsze od stawiania pojedynczych zakładów na mecze? Oto wszystko, co warto wiedzieć!

Zakłady akumulowane, które nazywane są również zakładami AKO, kuponami akumulowanymi albo też akumulatorami, są kuponami złożonymi z dwóch albo też więcej od siebie niezależnych zdarzeń. Tego typu zakłady są wygrane wyłącznie wówczas, kiedy wszelkie zdarzenia zostaną przez nas obstawione właściwie, chociaż są oczywiście pewne wyjątki od tej reguły. Wygraną oblicza się jako mnożnik kursów składających się na kupon i stawki, co oznaczać będzie, iż im więcej zdarzeń dołączymy do posiadanego przez nas akumulatora, tym większa nasza ewentualna wygrana.

Bardzo popularnymi pośród obstawiających, są duble, jak i treble, czyli zakłady składające się z dwóch, albo trzech zdarzeń. Kupony, które zawierają cztery albo też więcej zdarzeń, nierzadko określa się mianem taśm. Są one bardzo popularne pośród typerów rekreacyjnych. To kupony mające bardzo wysokie kursy, grane na ogół za niewielkie stawki. Prawdopodobieństwo, iż trafimy takie kupony, jest nierzadko sporo niższe, aniżeli wynikałoby to w sposób bezpośredni z kursu. Miejmy na uwadze, iż wszelkie zdarzenia sportowe mają losowy charakter, zatem chociażby pojedyncza nieprzewidywalna sytuacja może doprowadzić do tego, iż nasz kupon będzie niestety przegrany.


Jakie wady i zalety mają zakłady akumulowane?  

Zakłady akumulowane posiadają trzy najważniejsze zalety: możliwość osiągnięcia sporej wygranej przy dosyć niskich stawkach, brak jakichkolwiek ograniczeń odnośnie typów zdarzeń umieszczonych na pojedynczym kuponie - mamy możliwość obstawiania zakładów, na których punktowy handicap w koszykówce, będzie zamieszczony zaraz obok liczby kartek czerwonych w meczu Ekstraklasy, jak i typów na zwycięzcę prezydenckich wyborów w Stanach Zjednoczonych, możliwość budowania zakładów składających się ze zdarzeń, które rozgrywane są live, które mogą zostać połączone z przedmeczowymi zakładami - jest to niezwykle atrakcyjna oferta, tym bardziej w przypadku, kiedy posiadamy już odpowiedni przedmeczowy typ i pragniemy go wzmocnić dodatkowo. Jest to dość duże pole do popisu dla osób obstawiających. 

Uwaga! Bonusy bukmacherskie często przyznawane są tylko do wykorzystania w kuponach AKO, co jest ich kolejną zaletą!

Niestety, akumulowane zakłady mają także pewne wady i nie ma tu znaczenia, czy bierzemy je ze stron jak STS oferta na dziś, czy korzystamy z innych bukmacherów. To największych minusów AKO zalicza się: konieczność trafiania wszelkich zawartych na naszym kuponie, niewielkie prawdopodobieństwo trafienia - bez względu na to, czy na naszym kuponie znajdują się dwa czy też może dziesięć różnych zdarzeń, wystarczy pojedyncza wpadka, żeby móc szybko pożegnać się z marzeniami na temat wygranej, niemniej są jednak od tego pewne wyjątki.  

Obstawianie zakładów akumulowanych pomiędzy bukmacherami  

Nie za każdym razem musimy obstawiać kupony akumulowane, tylko w jednej firmie bukmacherskiej.  

Obstawiając zakłady akumulowane, musimy podjąć decyzję odnośnie tego, u którego spośród bukmacherów wybierzemy zestaw kursów. W sieci, dostępne są tak zwane porównywarki do kursów, które po wybraniu spotkań powiedzą nam, gdzie otrzymamy najwyższe kursy na wybrane przez nas kupony akumulowane. Kilka spośród wybranych przez nas kursów pojedynczych, będzie wysokich, niemniej z pewnością nie wszystkie z nich będą najwyższe.  

Jeżeli obstawiamy singlowe zakłady, to możemy dokonać wyboru maksymalnych kursów, które dostępne są na rynku ofert od bukmacherów.  

Jak są liczy się zakłady akumulowane?  

Zakłady typu AKO, czyli zakłady akumulowane, liczy się w bardzo łatwy sposób. Wygraną jest iloczyn kursów i stawki prostych zakładów zgromadzonych na kuponie. Żeby móc to właściwie zobrazować, to załóżmy, iż wybraliśmy spośród propozycji u buka 3 zdarzenia z odpowiednimi kursami 1,50, 1,80 i 2,00. Mnożąc przez siebie te trzy pojedyncze zakłady, otrzymamy całkowity kurs na poziomie 5,40 i to właśnie on będzie umieszczony na kuponie w roli tego końcowego. Analogicznie zatem rzecz biorąc, im więcej zakładów zostanie dodane, tym większa nasza potencjalna wygrana.  

Niemniej jednak szanse na rozliczanie kuponu na zielono, także w sposób dramatyczny maleją i o tym powinniśmy zawsze pamiętać. Z pewnością ciekawi nas także to, w jaki sposób oblicza się potencjalną wygraną. To bardzo łatwe i jeśli całkowity kurs to chociażby wspomniane wyżej 5,40, to aby móc obliczyć ile wygramy, potrzebna nam będzie do tego stawka. Celem ułatwienia sobie rachunków załóżmy, iż będzie to sto złotych. Wówczas otrzymamy 540 złotych, jednakże musimy pamiętać, że musimy ponadto odprowadzić należny podatek. Część spośród bukmacherów posiada ofertę specjalną, gdzie jest on za nas opłacany. Jeżeli jednak tak nie będzie, to należy pomnożyć wyżej wspomnianą kwotę przez 0,12, a później otrzymany w ten sposób wynik odjąć od tychże 540 złotych. 


W tym przypadku wygrana końcowa to ponad 400 złotych. Na szczęście nie musimy każdorazowo tego obliczać samodzielnie i bukmacher poinformuje nas od razu jak dużo może wynosić nasza potencjalna wygrana. Jeśli chcemy otrzymać do 14 procent więcej, to sprawdźmy koniecznie, w jaki sposób można grać bez podatku i gdzie to będzie dokładnie możliwie.  

Jak stworzyć zakłady akumulowane?

Zakłady akumulowane, czyli inaczej tak zwane AKO, są niezwykle łatwe do utworzenia. Na przykład na witrynie internetowej buka, wystarczy, iż klikniemy zakład, który nas zainteresowała, zaś ten zostanie dodany w sposób automatyczny. Kursy także wylicza się na bieżąco i po wpisaniu przez nas stawki, możemy zobaczyć, ile możemy tak naprawdę wygrać. Żebyśmy go mogli zagrać, wystarczy, iż naciśniemy przycisk ,,zagraj". 

Możemy też grać na zakłady LIVE w ten sposób. Dzięki temu sprawdzamy wyniki na żywo i jednocześnie stawiamy zgodnie z tym, co aktualnie dzieje się na boisku. 

Zakłady akumulowane wyłącznie dla amatorów? 

Przedsiębiorstwa bukmacherskie w social mediach, nierzadko umieszczają kupony wygrane własnych typerów. Zwykle są to wygrane typu: postawił 5 złotych, zaś wygrał 50 tysięcy złotych.   

Trafienie kursów 10 tysięcy, wynosi 0, 001 procenta, dlatego też nie warto raczej zawracać sobie głowy tego typu kuponami. Zaprezentowanie tego typu kuponów przez buków to zabieg typu marketingowego, który mówi nam: życzymy ci spełnienia marzeń. Za niewielką stawkę możemy wygrać sporą kasę. Czy może być coś dla nas lepszego? W rzeczywistości wielokrotne zakłady, są raczej rzadko uważane za atrakcyjne przez profesjonalnych graczy. Wielu spośród nich uważa, iż jest to tylko rozrywka dla amatorów, którzy pragną testować własne umiejętności w czasie paru zdarzeń i cieszyć się nawet niewielkim zwycięstwem w ramach własnego kuponu.  

Gracze nierzadko pragną zwiększenia wygranej dodanej do meczów, które chcą obstawić, jakieś pewne zakłady. Tego typu podejście sterowane jest często celem zwiększenia wypłaty z zakładów, które faktycznie nas interesują, co w konsekwencji pozwala nam na wyższe zwroty z naszej inwestycji. Ryzyko opiera się na tym, iż typerzy mogą zlekceważyć prawdopodobieństwo pojawienia się tak zwanych pewniaków.  

Najlepsi typerzy w Polsce a kupony AKO

Jak można zauważyć, żeby gracz mógł wygrać w wyżej opisanych przykładach, musi mieć naprawdę dużo szczęścia. Nie jest to droga wybierana przez profesjonalnych graczy. Jeśli jesteśmy rekreacyjnymi graczami to puszczanie taśmy i liczenie na dużą wygraną, może być znakomitym pomysłem na nadprogramowe emocje, ale musimy zdawać sobie sprawę, iż prawdopodobieństwo przegranego kuponu rośnie razem z każdymi zdarzeniami, które dodamy do naszego AKO.

Bonus bez depozytu dostępny z kodem "BETONLINE" na stronie www.STS.pl

----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. Nowa oferta bonusów w Betfan
    Najlepsze darmowe bonusy na www.betfan.pl
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
STS