Błędy początkujących typerów. Nie daj się bukmacherowi!

Zakłady bukmacherskie są czymś, co w ogromnym tempie nabiera na popularności. Doprowadziło to do wzrostu zainteresowania poradnikami mówiącymi o tym, co robić, by typować skutecznie i rzeczywiście efektywnie. Choć w naszym serwisie dużo artykułów i poradników ma taki właśnie charakter, w tym konkretnym skupimy się na tym, czego tak właściwie powinno się wystrzegać i zaniechać, by nie zniechęcić się do zakładów i nie uczynić ich bardziej ryzykownymi, aniżeli powinny być.

5 rzeczy, których warto wystrzegać się przy typowaniu

Istnieje mnóstwo rzeczy, które można zrobić, by uczynić własne zakłady bukmacherskie skuteczniejszymi i przynoszącymi ogromną ilość korzyści. Istnieje też sporo rzeczy, których nie warto robić, a które mimo wszystko często są praktykowane (ku zgubie osób, które to robią). Poniżej przedstawiamy pięć błędów, które popełnia się najczęściej wraz z wyjaśnieniem, jak je naprawić i przedstawieniem zdrowej ich alternatywy.

Co najlepiej obstawiać u bukmachera?

Początkujący typujący często starają się obstawiać tyle, ile tylko mogą. To największy błąd, prowadzący do bardzo dużych przegranych - podstawą sukcesywnego obstawiania jest bowiem jak najbardziej szczegółowa analiza. Tej z kolei ciężko jest dokonać, jeśli obstawia się absolutnie wszystko. Nasze typy bukmacherskie skupmy więc wokół jednej dyscypliny czy rozgrywek - przynajmniej na początku. Dojdźmy do perfekcji w jej obstawianiu i dopiero potem pomyślmy o poszerzaniu naszych horyzontów. Niezależnie od tego, czy typujemy klasyczne spotkania sportowe, czy usługi dodatkowe, jak chociażby legalny poker.


Kupony AKO - dobry pomysł czy nie?

Kupony akumulacyjne (często skrótowo nazywane kuponami AKO) są bardziej ryzykowne, bo wymagają od nas poprawnego wytypowania kilku spotkań jednocześnie. Choć są fajną ciekawostką, nie powinniśmy traktować ich jako bazy do obstawiania i naszego podstawowego podejścia do zakładów. Stawiajmy przede wszystkim kupony SOLO - to one są rozsądną opcją, z której korzystają najlepsi.

Zarządzanie finansami - bez tego ani rusz!

Kardynalnym błędem początkujących typerów jest stawianie wszystkiego na jedną kartę. Nie mówimy tutaj, aby nie grać na wysokich stawkach - dostosowujmy je jednak do posiadanego budżetu. Pamiętajmy, że wyniki spotkań sportowych często zależą nie tyle od umiejętności, a od szczęścia i przypadku - nie ryzykujmy więc kompletnego spłukania się i towarzyszącej temu frustracji.

Zakłady na żywo. Kiedy w nie grać?

Jeżeli zawieramy zakłady bukmacherskie na żywo, oglądajmy spotkanie od początku jego trwania - wykorzystujmy potencjał, jaki daje nam ten format typowania i możliwość oceny formy każdego z zespołów, ale też szansę na dokonywanie analizy dokładnej, bo bieżącej. Pozbawianie się tego przez szybkie obstawianie "mimochodem" i po wejściu w połowie spotkania jest błędem.


Typy bukmacherskie z internetu. Korzystać czy nie?

Przy obstawianiu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje typy bukmacherskie - gramy w końcu za własne pieniądze. Typy z zewnątrz, niezależnie od tego, skąd pochodzą, traktujmy więc jako wskazówkę, a nie coś, co musimy kopiować i przenosić bezpośrednio na zakłady bukmacherskie.

Bukmacherzy - którego z nich NIE powinniśmy wybierać?

Na naszym rynku obecnie działa kilkunastu różnych legalnych bukmacherów i choć to oni mogą na nim działać w zgodzie z polskim prawem, o uwagę typujących z Polski walczą również bukmacherzy bez licencji, oferujący obstawianie bez podatku (a zatem większymi, bo pozbawionymi go wygranymi). To właśnie z ich usług nie powinniśmy korzystać. Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku, typowanie u nielegalnych bukmacherów grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi, z których konfiskata środków, za które gramy jest najłagodniejszą.

Nie wybierajmy również absolutnie dowolnego bukmachera - naszą decyzję co do wyboru konkretnego operatora bazujmy na własnych oczekiwaniach i tym, co tak właściwie chcemy obstawiać. Zawsze rejestrujmy się u tego, który będzie oferował nam najatrakcyjniejsze warunki zakładów wzajemnych.

Bonus bez depozytu dostępny z kodem "BETONLINE" na www.STS.pl

----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Livesports, wyniki na żywo, skróty meczów 0

  1. Najnowsze wiadomości

  2. Oglądaj mecze legalnie za darmo w HD!
    Legalny bukmacher Fortuna oferuje bonusy dla nowych graczy
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
STS